• -750,00 Kč

Antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace slouží jako prevence proti vzniku proleženin a napomáhá při jejich léčbě.

2 950,00 Kč Ušetříte 750,00 Kč
2 200,00 Kč
S DPH
Počet

Antidekubitní matrace je speciální matrace, která se používá jako prevence proti vzniku proleženin a napomáhá při jejich léčbě. Tato matrace je určena pro dlouhodobě ležící osoby, jejichž hmotnost nepřesahuje 135 kg. Tato matrace z PVC se skládá ze 130 vzduchových komor, které jsou 7,5 cm vysoké. Je obzvláště pohodlná. K posteli se upevňuje pomocí extra chlopní na vrchní i spodní straně. Velmi jednoduše se instaluje, udržuje a používá díky možnosti různých nastavení. Pumpa se dá připevnit k rámu postele za pomoci dvou háků.

Manipulace

1. Umístěte matraci na rám postele nebo textilní matraci tak, aby hadice pro přívod vzduchu byly v oblasti nohou. Po stranách upevněte pomocí chlopní.

2. Pumpu zavěste pomocí háků na rám postele do oblasti nohou, nebo ji umístěte na rovný povrch.

3. Připojte vzduchové hadice z matrace k pumpě.

4. Zapojte pumpu do zásuvky. Ujistěte se, že kabel je mimo možná rizika poškození.

5. Zapněte tlačítko hlavního vypínače na ovládacím panelu pumpy. Pumpa začne nafukovat matraci.

6. Po nafouknutí upravte tlak v matraci pomocí ovladače na pumpě. Vzduchová pumpa – vlastnosti

Varování

1. Nekuřte v blízkosti pumpy.

2. Nevystavujte pumpu rozpáleným povrchům.

3. V přítomnosti hořlavin hrozí nebezpečí výbuchu.

4. Vyměňujte pojistku s tímto označením: T1A 250 V. Přívod elektřiny: 220V 50/60 Hz, 0.1 A Pumpa

Balení obsahuje:

Antidekubitní matrace se skládá z vlastní matrace a pumpy. Vlastní matrace je tvořena dvěma řadami vzduchových komor, které vypadají jako polštářky. Matrace mění tlak pomocí postupného vyfouknutí a nafouknutí střídajících se vzduchových komor v přibližně šestiminutových intervalech. Nepřetržitý pohyb polštářků matrace, zajištěný pumpou, snižuje počet míst na těle zatížených stálým tlakem, protože pokožka je v jednotlivých partiích střídavě zatěžována a odlehčována, a podporuje cirkulaci krve. Tím dochází k dosažení lepší cirkulace krve při současném snížení mechanického tlaku na kůži a tkáň. Matrace je vhodná pro klasické i polohovací postele, lze ji použít i na běžnou matraci. Pro lepší upevnění na lůžko, má matrace v přední a zadní části chlopně. Pumpa do matrace průběžně vhání vzduch. Průtok vzduchu je max. 6–7 l/min. a je regulovatelný. Pumpa využívá malý kompresor, aby zajistila tichý a nenáročný provoz. Tvrdost matrace (tlak) je nastavitelný dle požadavků a hmotnosti uživatele pomocí ovládacího panelu umístěného na pumpě. Ovládací panel je velmi jednoduchý a příjemný pro uživatele.

Upozornění

Vhodnost používaní této matrace konzultujte s ošetřujícím lékařem, konzultace s lékařem je nutná zejména u osob se závažnými problémy v oblasti páteře.

Nevhodné pro osoby s hmotností vyšší než 135 kg. 

SV064000U

Parametry

Výrobce
Senior Via

Ke stažení

Návod k použití

Ke stažení (741.26k)